Sezóna 2016/2017

Ahojte,
 
rád by som zhrnul odohratú sezónu PBL, ročník 2016/17. Rozrástli sme sa na úctyhodnú skupinu amatérskych hráčov viacerých generácií. Zapojených bolo postupne do spoločnej súťaže spolu 79 hráčov, z toho 19 žien a 60 mužov. Posledné júnové kolo dokončilo 55 hráčov v zmiešanej a ženskej dvojhre.
Na začiatku sezóny /september a október 2016/, reprezentanti PBL /8/ absolvovali dvojstretnutie, súboj spriatelených líg PBL vs. ŠBL /šamorínska bedminton. liga/. 
Spomíné dvojstretnutie sa počas sezóny zopakovalo ešte raz /máj a jún 2017/ https://pezinskabedmintonovaliga.webnode.sk/putovny-pohar/
Všetkým, ktorí reprezentovali PBL vo vzájomných súbojoch so ŠBL, srdečná vďaka.
Našou tradičnou akciou bol Mikulášsky turnaj https://pezinskabedmintonovaliga.webnode.sk/turnaje/mikulassky-turnaj-2016/
Po prvý raz sa ho zúčastnila aj skupina detí, ktorým sme sa začali skúšobne venovať od septembra 2016, v podmienkach aké v PK-u máme dostupné.
https://pezinskabedmintonovaliga.webnode.sk/deti-v-pbl/ 
Detí sa v priebehu sezóny ujal Jan Beladič, tréner s bedmintonovou koncesiou. Tréningový proces sa postupne vyvíjal. Je možné, že niektoré z detí sa v budúcnosti bedmintonom bude minimálne zabávať, prípadne sa aj zapojí do spoločnej súťaže PBL.
Na jar sa mnohí z nás dobre športovo vyžili a pozabávali na Prvoaprílovom turnaji /otvorený verejnosti/, v zmiešanej štvorhre.
https://pezinskabedmintonovaliga.webnode.sk/turnaje/prvoaprilovy-turnaj/
Posledným turnajom PBL v tomto ročníku /otvorený verejnosti/, bol Júnový turnaj, v zmiešanej dvojhre.
https://pezinskabedmintonovaliga.webnode.sk/turnaje/
Počas celej sezóny sa viacerí z hráčov stretávali častejšie na spoločných tréningoch, čo sa odzrkadlilo aj na vzostupe ich výkonnosti.
Celkovo možno konštatovať, že v bedmintonovej zručnosti sa každému podarilo napredovať.
 
Treba oceniť snahu Jána Beladiča, ktorý bol a je ochotný potrénovať a pomôcť mnohým, ktorí ho oslovili.
Spolupracovali sme spolu aj pri organizácii turnajov. Venuje sa bedmintonovej komunite na facebook stránke https://www.facebook.com/bedmintonpezinok/
Veľká vďaka Tomášovi Schabjukovi za príspevky /aj videodokumenty/, spravovanie a aktualizáciu web stránky PBL.
https://pezinskabedmintonovaliga.webnode.sk/

Vďaka patrí aj TV Pezinok a redakcii Pezinčan, ktorí nám priebežne zverejňovali príspevky PBL.

Nemôžeme zabudnúť na Petra Krajčíra, ktorý sa stará o portál https://www.bedminton-liga.sk/ a teda aj rozlosovanie našej PBL.

Každému z vás patrí poďakovanie za to, že sa v danom priestore a čase podarilo v PK-u vytvoriť /012015/ a zabehnúť amatérsku bedmintonovú ligu, ktorá by mohla úspešne pokračovať aj v budúcnosti /najbližšie súťažné kolo, ročníka 2017/18, začína v septembri/.
 
 
Všetkým prajem pevné zdravie /zraneným hráčom skoré doliečenie/ a príjemné prežitie letných mesiacov,
za realizačný tím, Martin Veneni